Site is loading
63c86967-28e6-4e54-8a7f-e922e6340f5b

Microblading

Microblading, cildin en üst tabakası olan epidermise tek kullanımlık iğneler ile atılan mikro çizgilere bitkisel pigmentasyon uygulanarak yapılan bir işlemdir. Microblading, dövmeden farklı olarak kaş bölgesinin içini boyamak yerine özel microblading kalemi ile kaş bölgenize tek tek çizgiler çizilerek, 3 boyutlu gerçek kaş görünümü vermesidir.

İlk aşamasa yüzünüz için ideal kaş şekli bulunup kaş bölgenize çizilecektir. Bu aşamada bir kalem ile kişinin kendi yüzünüzün ölçülerine uygun yeni kaş şekli yaratılır. Bu sayede kaşın yüze en uygun, doğal bir formda olması sağlanır.Bu işlem tamamlandıktan sonra microblading işlemine başlamadan önce, işlem yapılacak bölgeye işlemin rahat ve acısız geçmesi için bitkisel anestezi kremlerimiz uygulanır. Kişiye uygun renkler uzmanlarımız tarafından belirlenir.Daha sonra çizilen bölgeye ince doğal kaş dokusu görünümde çizgiler çekilir.

Son adım olarak kaş bölgesindeki boya silinir ve yeni kaşlarınız ortaya çıkar.Başlangıçta keskin görünen çizgiler zamanla yumuşayacak ve cildinizi terk edecek, doğal kaş görünümü halini alacaktır. Bu süre her cilt tipi için farklılık gösterir. Normal ve kuru ciltlerde daha kalıcı olan bu işlem yağlı ciltlerde daha az kalıcılık gösterebilir. Kişinin cilt yapısına göre işlem ortama 12 ay boyunda kalıcılığını sağlamaktadır. İşlemden çıkar çıkmaz normal yaşamınıza geri dönebilirsiniz

Kaşların iyileşme süresi de, kişiden kişiye değişiklik gösterebilir. Ortalama 3 hafta içerisinde işlem yapılan bölge iyileşecektir. Microblading iki aşamalı bir süreçtir.